Спортист на годината – Троян 2017

 

 

 

 

НОМИНАЦИИ ЗА СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА – ТРОЯН 2017


 

КБС „АЯКС“:  БИАТЛОН

Владимир Илиев

Европейски шампион по биатлон в дисциплината спринт в Полша

2 място на Световни военни в Сочи Русия

4 – място щафета Европейско първенство по биатлон в Полша

5 – място спринт Европейско първенство по биатлон в Швейцария

5 – място спринт Световна купа по биатлон в Чехия

8 – място щафета Световна купа по биатлон в Германия

Двукратен  Държавен шампион по биатлон в дисциплините спринт и преследване.

 

Милена Тодорова

6-място смесена щафета   Световна купа по биатлон за девойки в Поклюка

9-място спринт Световна купа по биатлон за девойки в Поклюка

8-място спринт Световно първенство по биатлон за девойки в Брезно Озрбле

10-място индивидуално Световно първенство по биатлон за девойки в Брезно Озрбле

10-място преследване Световно първенство по биатлон за девойки в Брезно Озрбле

Петкратен шампион по биатлон от Държавни първенства по биатлон  в дисциплините: два пъти спринт, два пъти преследване и индивидуално.

 

 

СДРУЖЕНИЕ СКИ КЛУБ – „ХЕМУС“

Станимир Иванов Беломъжев

Световен шампион по ски ориентиране средна дистанция в Русия

4 – място по ски ориентиране смесена щафета Световно първенсво Русия

5 – място по ски ориентиране  спринт Световно първенство Русия

3 – място по ски ориентиране на Европейско първенство във Финландия

2 – място по ски ориентиране – спринт, Световни военни игри в Сочи, Русия

2 – място по ски ориентиране – средна дистанция, Световни военни игри в Сочи, Русия

1 – място по ски ориентиране средна дистанция  на  Ски О Тур – Швейцария, Австрия кръг за Световната купа

1 – място по ски ориентиране дълга  дистанция  на  Ски О Тур – Швейцария, Австрия кръг за Световната купа

1 – място по ски ориентиране спринт  на  Ски О Тур – Швейцария, Австрия кръг за Световната купа

3 – място по ски ориентиране  Генерално класиране за  Ски О Тур – Швейцария, Австрия кръг за Световната купа

1 – място по ски ориентиране средна дистанция  на  Световна Ранкинг купа – Норвегия

Абсолютен Държавен шампион по коло – ориентиране спринт, дълга и средна дистанция

Абсолютен Държавен шампион по ски – ориентиране спринт, дълга и средна дистанция

Държавно първенство по ски бягане

2 –  място по ски бягане 10км. класически стил

2 –  място по ски бягане 10км. свободен стил

2 –  място по ски бягане отборен спринт

3 –  място по ски бягане спринт

Балканско първенство ролкови ски Гърция:

1 –  място спринт

1 – 15км. Свободен стил

 

 

СПОРТЕН КЛУБ „БАГАТУР“ COMBAT WRESTLING

Преслав Кулеков

Световен шампион по COMBAT WRESTLING за мъже в Хонжю Япония

Европейски  шампион по COMBAT WRESTLING за мъже в Ливърпул Англия

 

 

ТРОЯН МОТО КЛУБ

Красимир Михайлов

2 място Източно Европейски шампионат по мотоциклетизъм на писта

 

Пламен Петров

3 място Източно Европейски шампионат по мотоциклетизъм на писта

 

 

ФУТБОЛЕН КЛУБ „ЧАВДАР“

Владислав Трифонов

Ивайло Камарашки

Данаил Данов

 

 

КОЛОЕЗДАЧЕН КЛУБ „ХЕМУС–1896“

Станимир Чолаков

Победител в Обиколката на Косово – 2017 по колоездене

Победител в Обиколката „Александър Тур – Гърция 2017 по колоездене

1 място в етап от Обиколката на България: Свищов-Елена кръг за Световната купа по колоездене

3 място в етап от Обиколката на България: Троян- Плевен кръг за Световната купа по колоездене

6 място в крайното класиране в Обиколката на Мерсин – Турция кръг за Световната купа по колоездене

1 място в крайното класиране за купа „Васил Левски“ 2017 по колоездене

 

Михаил Михайлов

Шампион на България по колоездене за мъже – шосе индивидуално по часовник

3 място на Държавен шампионат по колоездене за мъже –  шосе общ старт

3 място на Държавен шампионат по колоездене за мъже –  писта 4000м.

3 място на Държавен шампионат за мъже –  МТБ крос-кънтри

5 място на Балканско  първенство  по колоездене  за мъже –  шосе общ старт Босна и Херциговина

3 място в крайното класиране за купа „Васил Левски“ 2017 по колоездене

 

 

ШАХМАТЕН КЛУБ „КРЕСИМ“

Симеон Винчев

2 място кореспондентен шах Международен  мемориал „МАРИЯН ВИНЧЕВ“ – 14 категория със средно ЕЛО на участниците 2578

 

 

СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ „ЧАВДАР“ ТРОЯН – ДЖУДО: ТРЕНЬОР НИКОЛАЙ ЦАНКОВ

Изабела Христова

3 място на Балканиада по джудо

1 място на Държавен шампионат за девойки по джудо

1 място на Държавен шампионат за жени до 23 години по джудо

 

Десислава Цонева

1 място на Държавен шампионат за девойки по джудо

1 място на Държавен шампионат за жени по джудо

 

Добромир Калистерски

2 място Европейска купа по джудо

1място държавен шампионат за кадети по джудо

 

 

„СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ ЧАВДАР – ТРОЯН“ – Самбо: ТРЕНЬОР НИКОЛАЙ ЦАНКОВ

Анна – Мария Сибинова Манушева

Шампион на България по самбо за кадети

Европейска шампион по самбо за кадети

 

Изабела Христова

3 място на Световно първенство по самбо

3 място на Европейско първенство по самбо

1 място на Държавен шампионат за девойки по самбо

 

Десислава Цонева

3 място на Световно първенство по самбо

3 място на Европейско първенство по самбо

1 място на Държавен шампионат за девойки по самбо

 

Мирослав  Калистерски

2 място държавен шампионат за младежи по самбо

 

 

КАРАТЕ КЛУБ „АТНЕС“

Пламен Мошеков /1994/

Завършил СУ ”Св. Кл. Охридски” и НСА ”Васил Левски”, профил „карате”. Носител на първи дан /черен пояс/ по карате, треньор и съдия по карате, инструктор по самозащита. Тренира в СКК ”Атнес” от 2000 г., многократен призьор от национални и международни състезания, национален състезател – включен в проектосъстава за ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ ТОКИО 2020.

СВЕТОВЕН ШАМПИОН  ПО КАРАТЕ ГОДЖУ-РЮ МЪЖЕ  КУМИТЕ, КАТ. +84 КГ. /РУМЪНИЯ /,

ТРЕТО МЯСТО  КУМИТЕ ОТБОРНО НА БАЛКАНСКО ПЪРВЕНСТВО ЗА МЪЖЕ /СЪРБИЯ/;

ВТОРО МЯСТО КУМИТЕ ИНД. НА 46-ТИ МЕЖДУНАРОДEН ТУРНИР „ЗЛАТЕН ПОЯС” /СЪРБИЯ/; ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ И НОСИТЕЛ НА НАЦИОНАЛНА КУПА БЪЛГАРИЯ  ЗА 2017 Г.

 

 

 

НОМИНАЦИИ ЗА ПЕРСПЕКТИВЕН СЪСТЕЗАТЕЛ ДО 14 ГОДИНИ


 

АДВЕНЧЪР 4Х4:

Мария Боровска

11 години – победител в Държавен кръг от Шампионат по АТВ с. Дълбок Дол

 

 

КБС „АЯКС“:  Биатлон

Цветан Данаджиев

Трикратен Държавен  шампион по биатлон за момчета  младша в дисциплините: индивидуално, спринт и щафета

 

Христо Димитров

Двукратен Държавен шампион  по биатлон  за момчета младша в дисциплините: индивидуално  и щафета

 

Емануил Маринов

Държавен шампион  по биатлон  за момчета младша  в дисциплината: щафета

 

 

СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ „ЧАВДАР“ ТРОЯН – ДЖУДО

Цветелина Николаева Маринова

Шампион на България по джудо за девойка младша възраст

 

Памела Пламенова Мачковска

Шампион на България по джудо за девойка младша възраст

 

Христина Николаева Грънчарова

Шампион на България по джудо за девойка младша възраст

 

Мартин Пламенов Колчев

Шампион на България по джудо за момчета

 

Стефан Георгиев Митев

Шампион на България по джудо за момчета

 

 

„СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ ЧАВДАР ТРОЯН“ – Самбо

Цветелина Николаева Маринова

Шампион на България по самбо за девойка младша възраст

Шампион на България по самбо за кадети възраст

5 място Европейско първенство по самбо

 

Памела Пламенова Мачковска

Шампион на България по самбо за девойка младша възраст

 

Христина Николаева Грънчарова

Шампион на България по самбо за девойка младша възраст

 

Мартин Пламенов Колчев

Шампион на България по самбо за момчета

 

Стефан Георгиев Митев

Шампион на България по самбо за момчета

 

Наталия Петрова Банчева

Шампион на България по самбо за девойка младша възраст

 

Илияна Маринова Маринова

Шампион на България по самбо за момичета

 

 

ФУТБОЛЕН КЛУБ „ЧАВДАР“

Максим Минков

Ивайло Тончев

Пламен Димитров

 

 

КОЛОЕЗДАЧЕН КЛУБ „ХЕМУС–1896“

Стефан Йовевски

Шампион на България по колоездене за момчета  2017 – шосе общ старт

Вицешампион на България по колоездене за момчета  2017 – шосе индивидуално по часовник

1 място Крайно класиране за Черноморска лига 2017 по колоездене

1 място купа „Сливен“ по колоездене

1 място купа „Нова Загора“ по колоездене

1 място купа „Обзор“ по колоездене

1 място купа „Дием спорт“ по колоездене

2 място купа „Поморие“ по колоездене

1 място купа „Бургас“ по колоездене

2 място купа „Драг – София“ по колоездене

2 място купа „Равда“ по колоездене

2 място купа „Свети Влас“ по колоездене

2 място купа „Загорец“ по колоездене

4 място купа „Долчини“ – София по колоездене

 

Радослав Грънчаров

Шампион на България по колоездене  за момчета  2017 – ИНДИВИДУАЛНО ПО ЧАСОВНИК

4 място купа „Дием спорт“ по колоездене

5 място купа „Обзор“ по колоездене

 

 

КАРАТЕ КЛУБ „АТНЕС“

Рени Димитрова

Ученик в СУ ”Св. Кл. Охридски”. Носител първо кю /кафяв пояс/ по карате, помощник – инструктор в клуба. Тренира СКК ”Атнес” от 2010 година, многократен призьор от национални и международни състезания;

СВЕТОВЕН ШАМПИОН ПО КАРАТЕ ГОДЖУ-РЮ ДО 14 ГОД. КУМИТЕ, КАТ. +48 КГ. /РУМЪНИЯ/ ;

ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ЗА 2017 Г.

 

 

 

НОМИНАЦИИ ЗА ПЕРСПЕКТИВЕН СЪСТЕЗАТЕЛ ДО 18 ГОДИНИ


 

СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ „ЧАВДАР“ ТРОЯН – ДЖУДО

Добромир Калистерски

3 място Европейска купа по джудо

1 място държавен шампионат за кадети по джудо

 

Анна – Мария Сибинова Манушева

Шампион на България по джудо за кадети

5 място на Европейска купа по джудо за кадети

 

Никол Миленова Цанкова

Шампион на България по джудо за кадети

 

Павлина Александрова Петрова

Шампион на България по джудо за кадети

 

 

„СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ ЧАВДАР ТРОЯН“ – Самбо

Анна – Мария Сибинова Манушева

Шампион на България по самбо за кадети

Европейска шампион по самбо за кадети

 

 

ФУТБОЛЕН КЛУБ „ЧАВДАР“

Цветан Делийски

Даниел Дачев

Йордан Кънчев

 

 

КЛУБ ПО ОРИЕНТИРАНЕ „ХЕМУС“

Цветослава Маринова

4 златни медала от Държавно първенство по ориентиране

2 сребърни медала от Държавно първенство по ориентиране

2 бронзови  медала от Държавно първенство по ориентиране

 

Биляна Доневска

3 златни медала от Държавно първенство по ориентиране

4 сребърни  медала от Държавно първенство по ориентиране

2 бронзови медала от Държавно първенство по ориентиране

 

 

КБС „АЯКС“:  Биатлон:

Лора Христова

Трикратен Държавен  шампион по биатлон за момичета старша в дисциплините: индивидуално, спринт и щафета

 

Константин Василев

Двукратен Държавен шампион  по биатлон  за момчета старша в дисциплините: индивидуално  и спринт

 

Стефани Йолова

Държавен шампион  по биатлон  за момичета старша в дисциплината: индивидуално

 

Маргарита Цанкова

Държавен шампион  по биатлон  за девойки  младша  в дисциплината: щафета

 

Ивона Шойлекова

Държавен шампион  по биатлон  за девойки младша  в дисциплината: щафета

 

 

КАРАТЕ КЛУБ „АТНЕС“

Десислава Станева

Ученик в СУ ”Васил Левски”. Носител на първо кю /кафяв пояс/ по карате, помощник-инструктор в клуба. Тренира в СКК ”Атнес” от 2006 г., многократен призьор от национални и международни състезания;

ТРЕТО МЯСТО НА СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КАРАТЕ ГОДЖУ-РЮ ДО18 ГОД. КУМИТЕ, КАТ. -53 КГ. /РУМЪНИЯ/;

ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ЗА 2017 Г.

 

 

 

НОМИНАЦИИ ЗА ОТБОР НА ГОДИНАТА ДО 18 ГОДИНИ КОЛЕКТИВНИ СПОРТОВЕ


 

БАСКЕТБОЛЕН КЛУБ „ЧАВДАР“

1 – място зонално първенство по баскетбол – Юноши

1 – място зонално първенство по баскетбол , участие във финали на Републиканско първенство – момчета 12години

 

 

ФУТБОЛЕН КЛУБ „ЧАВДАР“

1 място Зонална група деца

 

 

 

НОМИНАЦИИ ЗА ОТБОР НА ГОДИНАТА ДО 18 ГОДИНИ ИНДИВИДУАЛНИ СПОРТОВЕ


 

СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ „ЧАВДАР“ ТРОЯН – ДЖУДО

Девойки младша възраст Шампион на България

 

„СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ ЧАВДАР – ТРОЯН“ – Самбо

Девойки старша възраст Шампион на България

 

„СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ ЧАВДАР – ТРОЯН“ – Самбо

Девойки младша възраст Шампион на България

 

„СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ ЧАВДАР – ТРОЯН“ – Самбо

Момчета Шампион на България

 

 

 

НОМИНАЦИИ ЗА ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА


 

НИКОЛАЙ ЦАНКОВ – СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ „ЧАВДАР“ ТРОЯН – ДЖУДО


НИКОЛАЙ ЦАНКОВ – СДРУЖЕНИЕ СПОРТЕН КЛУБ ЧАВДАР ТРОЯН – САМБО


ПАВЕЛ ИГНАТОВСКИ – БАСКЕТБОЛЕН КЛУБ „ЧАВДАР“


ЕМИЛ АТЕВ – СТАРШИ ТРЕНЬОР НА КАРАТЕ-КЛУБ ”АТНЕС”

Дипломиран треньор по карате от НСА ”Васил Левски, сенсей 4-ти ДАН по карате, Генерален секретар на Българска Национална Федедерация Карате.

 

ВЕНЦИСЛАВ КЕПОВ – ФУТБОЛЕН КЛУБ „ЧАВДАР“


Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.